Голово шоу в "Мача на звездите" (ГАЛЕРИЯ)

Благотворителният двубой на Бербатов и Фиго завърши без победител, но предложи много емоции

Звездите на Димитър Бербатов и Луиш Фиго зарадваха близо 40 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски" с много голове. Благотворителният двубой завърши с равенство - 3:3, но победители имаше - децата от Фондация "Бербатов".

Резултатът беше открит още в 4-ата минута, когато Фиго центрира от десния фланг, а Трезеге се разписа от воле с левия крак. Феноменален гол на европейския и световен шампион с Франция!

Тимът на Бербатов обаче бързо отвърна на удара. Само четири минути по-късно неговите хора изравниха. Именно голмайстор №1 на България беше в основата на попадението. Гигс центрира към Митко, който стреля с глава, а в опита си да изчисти Марчена си отбеляза автогол.

Радостта на United Stars не трая дълго, защото още в 11-ата минута Давид Трезеге с втория си гол в мача, отново даде аванс на звездната селекция на Луиш Фиго.

В 23-ата минута Кийн и Бербатов си припомниха годините, в които водеха атаката на "Тотнъм". Дуото комбинира брилянтно, но техничният удар с пета на българина беше отразен от Йенс Леман. Все пак в края на полувремето Бербатов асистира на Кийн - 2:2.

В 54' Симао беше изведен сам срещу вратаря Дейвид Джеймс и отборът на Фиго отново излезе напред в резултата - 3:2. В 61-ата минута Бербатов изведе отлично Кийн, но Леман отново спря ирландеца. Последва натиск от страна на звездите на Фиго, а португалската легенда намери напречната греда с бомбен удар.

В 69' Мартин Петров пусна прекрасен пас към Роби Кийн, а последният вкара на празна врата, фиксирайки крайното - 3:3.

Бербатов (United Stars): Дейвид Джеймс, Гари Невил (37Чорбаджийски), Неманя Видич, Фил Невил, Патрис Евра, Райън Гигс, Пол Скоулс, Красимир Балъков, Роби Кийн, Димитър Бербатов, Христо Стоичков (30Мартин Петров)

Резерви: Божидар Чорбаджийски, Божидар Краев, Мартин Петров, Георги Миланов, Ивайло Чочев, Стилиян Петров, Кирил Десподов, Калоян Кръстев, Антонио Вутов, Тодор Неделев, Ияд Хамуд / Треньор: Мартин Йол

Фиго (All Stars): Йенс Леман, Мичел Салгадо, Карлос Марчена, Иван Кордоба, Димаш (31Бабаяро), Робер Пирес, Кристиян Карембьо, Луиш Фиго, Яри Литманен, Давид Трезеге, Предраг Миятович

Резерви: Себастиан Фрай, Селестин Бабаяро, Емануел Пти, Луи Саха, Даниел Боримировм, Луи Боа Морте, Шимао Саброса, Шота Арвеладзе / Треньор: Аврам Грант