ЦСКА взе дербито с Левски, но това не стигна за титлата

Напрежение, по един червен картон и горчива „армейска“ победа

ЦСКА победи Левски с 2:0 във Вечното дерби на българския футбол - трето за сезона, от 35-ия кръг на първенството. "Армейците" обаче ще трябва да примат една горчива победа, тъй като тя не им помогна да станат шампиони.

По същото време Лудогорец победи във Варна местния Черно море с 1:0 и триумфира за 12-и път с шампионската титла, събирайки 85 точки.

ЦСКА остава с 84 като вицешампион, а Левски е на 4-о място c 61 и ще играе бараж за място за Лигата на конференциите срещу отбора на Арда. Новата дата за този мач ще бъде дискутирана утре.

Тобиас Хайнц в 35' откри резултата, в 62' Дюкенс Назон удвои за ЦСКА след груба грешка на вратаря Пламен Андреев.

Двата отбора завършиха мача с по 10 души - съдията Драгомир Драганов изгони по един човек в 81'. Червен картон получиха Иван Турицов от "червените" и Сонко Сундберг от "сините".

ЦСКА се надяваше на грешка на шампионите във Варна, но гол на Матиас Тисера пет минути след началото на второто полувреме подпечата златните медали.

Съставите

Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Сонко Сундберг, Килиан ван дер Каап, Ведерсон Цунами, Андриан Краев, Ивелин Попов (58' - Марин Петков), Илиан Стефанов (84' - Кристиян Димитров), Рикардиньо, Уелтън Фелипе, Асен Чандъров (46' - Филип Кръстев)

ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Енес Махмутович, Иван Турицов, Тибо Вион, Амос Юга, Станислав Шопов, Жираир Шагоян (84' - Дауда Бамба), Тобиас Хайнц, Дюкенс Назон (68' - Бисмарк Чарлс), Марселино Кареасо (53' - Жеферсон)