Разбиха носа на национал в Италия (СНИМКА)

Петко Христов дебютира за "Венеция"

Защитникът на националния ни отбор Петко Христов ще помни дълго дебюта си за "Венеция". 23-годишният защитник записа първи минути за новия си тим в събота. Христов беше титуляр при победата с 2:1 като гост на "Беневенто" в мач от 23-ия кръг на Серия "Б".

Той остана на терена до 57-ата минута, когато беше заменен принудително заради разбит нос.

След мача Петко Христо публикува снимка от съблекалнята, показвайки състоянието си. За момента не е ясно колко време ще отсъства от терените.

Христов премина в тима от Серия "Б" като преотстъпен от елитния "Специя" до края на сезона. "Венеция" се бори да не изпадне и в момента е на 18-oто място с 24 точки от 20 отбора в лигата.

След мача с поста си се раздели световният шампион и кавалер на "Златната топка" за 2006 г. Фабио Канаваро. Италианецът остана остана без работа, след като бе уволнен от "Беневенто" след загубата от тима на Петко Христов. Канаваро си тръгва заедно със спортния директор Паскуале Фоджа.

Причина за решението на клуба са слабите резултати, включващи едва 3 победи, 7 равенства и 7 поражения.