"Лудогорец" взе комфортен аванс срещу "Сутиеска"

"Орлите" тръгнаха с победа в Шампионската лига

"Лудогорец" започна с победа в Шампионската лига! "Орлите" спечелиха с 2:0 срещу "Сутиеска" (Черна гора) у дома в първия си мач от квалификациите.

Тимът на Анте Шимунджа стигна до успеха с късни голове. Бразилецът Алекс Сантана откри резултата на "Хювефарма Арена" четвърт час преди изтичането на редовното време, а резервата Матиас Тисера оформи успеха в края.

"Лудогорец" доминираше преди почивката и създаде няколко добри възможности, но не успя да се възползва. Доминик Янков стреля над вратата веднъж, удар на Игор Пластун пък бе спасен от вратаря на гостите Гилен.

Съотношението на силите не се промени и през втората част. Отборът на "Сутиеска", който положи много усилия в дефанзивен план, обаче не издържа в края. "Лудогорец" поведе в 74' чрез Алекс Сантана, като попадението дойде след щастлив рикошет.

"Орлите" все пак си осигуриха спокойствие преди двубоя в Подгорица с втори гол в добавеното време дело на Тисера.