"Лудогорец" пропусна да реши спора с "Жалгирис" още в Разград

Три греди при минимален успех за българския шампион

"Лудогорец" надигра "Жалгирис", но го победи само с 1:0 у дома в първия мач между двата тима от плейофната фаза на Лига Европа.

Пред погледа на кандидата за президент на родната футболна централа Димитър Бербатов, българският шампион направи куп пропуски, а на три пъти гредите помогнаха на литовците. Единственото попадение на "Хювефарма Арена" в Разград беше автогол на Иван Татомирович още във 2'.

Реваншът в Литва е насрочен за след седмица - 25 август.

"Лудогорец" доминираше преди почивката и в 13' Кирил Десподов удари греда от пряк свободен удар. Минута по-късно негово центриране при корнер бе засечено с глава от капитана Антон Недялков, но напречната греда спря "орлите".

Тимът на Анте Шимунджа продължи да натиска "Жалгирис", в 29' обаче Десподов пропиля отлична възможност. Националът стреля в страничния стълб от около 2 метра след подаване на Спас Делев.

През втората част пропуски за "Лудогорец" направиха Игор Тиаго, Сисиньо и отново големият длъжник Десподов. Разградчани не съумяха да се възползват и от късното си числено предимство заради втория жълт, респективно червен, картон на Донатас Казлаускас в третата минута от добавеното време.

Така "Лудогорец" победи минимално, но гледа с увереност към шесто поредно участие в основната фаза на втория по сила евротурнир.

Съставите

"Лудогорец": 12. Слуга, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 14. Групер, 3. Недялков, 82. Йорданов, 6. Пьотровски, 90. Делев, 11. Десподов, 37. Текпетей, 9. Игор Тиаго

"Жалгирис": 1. Гертмонас, 13. Миколюнас, 15. Татомирович, 4. Казуколовас, 3. Павелич, 26. Любисавлевич, 23. Буф, 5. Горобсов, 99. Ойевуси, 10. Оливейра, 92. Урега