Край на самбата! Хърватия изхвърли Бразилия с дузпи

Неймар настигна Пеле, но стегна куфарите за дома

Дежурният фаворит за световната титла по футбол Бразилия изхвърча още на четвъртфиналите Катар. "Селесао" отстъпи след дузпи (0:0 в редовното време и 1:1 в продълженията) пред Хърватия.

Бразилците пропуснаха няколко чисти положения в редовното време. В продълженията миг гениалност на Неймар изведе бразилците напред в резултата за радост на жълто-зелената вълна от фенове по трибуните. Благодарение на попадението звездата на ПСЖ изравни иконата Пеле по брой голове на световни първенство.

Бруно Петкович обаче изравни в 117-ата минута с единствения точен удар на Хърватия в двубоя. При дузпите два бразилски пропуска се оказаха фатални и шестата се превърна в пустинен мираж.

Хърватите очакват победителя от сблъсъка Аржентина - Нидерландия в преследване на втори пореден финал. Преди четири години в Русия те загубиха битката за титлата с Франция.