На този ден: рекордът на Майкъл Джордан в плейофите на НБА (ВИДЕО)

На 20 април 1986 г. Въздушния нанизва 63 точки в коша на "Бостън Селтикс"

Датата е 20 април 1986 г. "Бостън" приема "Чикаго” във втория мач от първи кръг на плейофите на Източната конференция в НБА. "Селтикс" печелят със 135:131 след две продължения, но никой не се вълнува от крайната развръзка и от победата на "келтите". Защото в този двубой едно 23-годишно момче поставя нов рекорд по резултатност в елиминациите на Лигата отвъд Океана.

Неговото име е Майкъл Джордан и той остава завинаги в историята със своите 63 точки в тази среща. Въздушния престоява на терена 53 минути, а през това време отбелязва 22 пъти от 41 опита за стрелба от игра, освен това е точен в 19 от 21 изстрела от линията за изпълнение на наказателни удари.

Джордан нанизва 23 точки през първото полувреме, 13 в третия период на мача, 18 в четвъртия, 9 в добавеното време и 9 в двете допълнителни продължения от по 5 минути.

Така Майкъл Джордан измества предишното най-добро постижение по резултатност в плейофите на НБА, което принадлежи на Елгин Бейлър. На 14 април 1962 г. той вкарва 61 точки с екипа на "Лос Анджелис Лейкърс".

bTV призовава: останете си вкъщи!