Южнокореец поизпоти Джокович на "Уимбълдън"

Бившият №1 в света все пак започна с победа

Изненадващо трудна победа за Новак Джокович на старта на "Уимбълдън"! Бившият световен №1 победи с 3:1 сета (6:3, 3:6, 6:3, 6:4) южнокорееца Сун-Ву Куон в мач, продължил два часа и половина.

Ноле - водач в основната схема и шесткратен шампион в "Ол Инглънд Клуб", се измъчи до средата на третата част, преди все пак да пречупи 81-ия в света.

Успехът е под №80 за Джокович в Лондон, като той стана първият с толкова победи във всеки един от четирите турнира в Големия шлем.

В следващия кръг сърбинът ще се изправи срещу Танаси Кокинакис (Австралия) или Камил Майхжак (Полша).

Срещата на централния корт днес започна по-добре за Куон, който поведе с 3:1 гейма. Джокович обаче успя да вземе пет поредни гейма и с тях да измъкне първата част.

Сърбинът допусна ранен пробив и във втория сет и този път не успя да направи нищо срещу уверената игра на противника си, който изравни сетовете след 6:3.

В третия сет Джокович отрази точка за пробив при 2:2 гейма, след което на свой ред направи брейк за 5:3. Това пречупи Куон, който отстъпи и в четвъртия сет, допускайки пробив на нула за 2:3 гейма.