Надал продължава на "Уимбълдън" след поредна победа №16

Дъждът не спря Матадора срещу 106-ия в света

Рафаел Надал продължава към третия кръг на "Уимбълдън", след като победи с 3:1 сета (6:4, 6:4, 4:6, 6:3) Ричардас Беранкис (Литва)! Матадора срещна известни трудности със 106-ия в световната тенис ранглиста и се нуждаеше от над 3 часа, за да надделее. Задачата на испанеца бе усложнена и от дъжда в Лондон, предизвикал прекъсване от около час.

Успехът е 16-и пореден за Матадора в турнири от Големия шлем.

Първите два сета на мача се развиха по идентичен начин - Надал ги спечели с пробиви в последните геймове.

Още в първия гейм на третия сет испанецът обаче допусна да загуби подаването си и със стабилна игра на сервис Беранкис намали своето изоставане.

В четвъртия Надал започна мощно, поведе с 3:0 и въпреки спирането на играта, след подновяването ѝ успя да запази аванса си.

В следващия кръг носителят на 22 титли от Шлема ще играе с Лоренцо Сонего (Италия).