Везенков: Ако играем със сърце, можем да напълним и "Арена Армеец"

България загуби минимално от фаворита Литва

Звездата на българския баскетбол - Александър Везенков, не скри разочарованието си от минималната загуба със 70:72 от Литва в световната квалификация, играна в Самоков.

Воденият от Росен Барчовски тим игра много силно срещу редовния участник на големи първенства, като няколко ключови момента в края решиха изхода от мача.

"Лъвовете" допуснаха четвърто поражение в пресявките, въпреки блестящата игра на Александър Везенков, който бе над всички с "дабъл-дабъл" от 29 точки и 11 борби, към които добави и две асистенции.

"Жалко, залата бе пълна и пропуснахме добра възможност. Но отборът игра с огромно сърце. Благодаря на хората в Самоков за всичко, което правят тук и направиха за нас в тези дни, но мисля, че е време баскетболът да се върне в София. Там има една прекрасна зала - знам, голяма е, но ние можем да я напълним, ако се представяме така. Може би не от първия мач, но хората ще видят какво правим и колко искаме да побеждаваме", каза играчът на "Олимпиакос" на пресконференцията след мача.

"Имаме играчи, които могат. И с мен, и без мен в състава, отборът се бори до последно. Винаги, когато мога, ще съм тук и ще помагам на националния отбор.

В баскетбола няма "почти". Има победа и загуба. Не стигна малко. Нямаме опит да изиграем последните минути на темпо, краката са уморени, направихме минути с грешни решения и това накрая се оказа решаващо.

Можехме да решим мача, но това е. Не се възползвахме от моменти, те грешаха, ние също...

За три дни е трудно, не можем да се сработим и да направим чудеса. Има много атлетични и перспективни млади момчета. Трябва да играят, да намерят отбори, където да са на игрището, а не да седят на пейката. И да работят много.

Чувствам се прекрасно в отбора. Казах от първия ден - можем да бием всеки, няма лесно, но можем. И този отбор можехме да го победим. Научен съм да мисля така, няма как да е друго", каза още Везенков.

В понеделник България гостува на Босна и Херцеговина в Сараево, а победата е от ключово решение за класирането.