Везенков над всички при инфарктна загуба за "Олимпиакос" в Евролигата

Късен обрат и второ поредно домакинско поражение

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, бе над всички, но "Олимпиакос" допусна второ поредно поражение у дома в Евролигата. Гръцкият гранд отстъпи с 82:83 на "Валенсия" след обрат в последната четвъртина.

Везенков завърши с 20 точки, 3 борби, 7 асистенции (рекорд за него) и 2 откраднати топки за 33 минути на паркета. За победителите най-резултатни с по 17 точки бяха Крис Джоунс и Боян Дублевич.

Домакините имаха превъзходство през по-голямата част от мача като на почивката резултатът бе 47:34, а в началото на второто полувреме отбелязаха и най-голямата разлика от 16 точки.

Баскетболистите на "Олимпиакос" водеха със 71:58 преди последните 10 минути, но допуснаха доста грешки и не успяха да задържат водачеството си, след като гостите изиграха по-силна четвърта част.

При 82:80 в полза на гръцкия състав и оставащи 3,9 секунди в мача Джоунс изпълни три наказателни удара и направи резултата 83:82 за "Валенсия", а при последната атака за "Олимпиакос" Слукас пропусна.

Следващият мач на "Олимпиакос" в турнира е на 10 ноември (четвъртък), когато приема сръбския "Партизан".