Черно море и ЦСКА 1948 завързаха битката за Европа

Двата отбора не се победиха във Варна

ЦСКА 1948  и Черно море заплетоха битката за Европа през следващия сезон. Двата тима завършиха 1:1 в мач от втория кръг в плейофите на Първа лига.

На стадион „Тича“ Георги Русев вкара за отбора от Бистрица, докато Алекс Фернандес бе точен за „моряците“. Играчите на Тодор Янчев се бетонираха на трета позиция с 62 точки, а футболистите на Илиан Илиев заемат петото място в подреждането на българския елит с 55.

Ремито между двата тима може да е от полза на Левски, който има шанс остане в играта за бронза, ако спечели утре при визитата си на Локомотив Пловдив.

На 28 май (неделя) ЦСКА 1948 ще приеме Лудогорец, докато два дни по-рано варненци ще гостуват на Левски. Преди това отборът от Бистрица ще играе срещу разградчани на финала за Купата на България. Спорът за трофея е на 24 май (сряда) на Националния стадион „Васил Левски“.

Гостите първи откриха резултата. Това се случи 20-та минута, когато Сидклей намери Георги Русев, който показа добра скорост и се озова очи в очи срещу вратаря на домакините Иван Дюлгеров, за да реализира.

Варненци се докопаха до равенството при подновяването на играта. В 52-та минута Васил Панайотов центрира към Мазир Сула, а той подаде на Алекс Фернандес. Последният не сбърка и промуши топката между краката на Даниел Наумов.