"Черно море" обърна "Ботев" Враца в края и е на точка от върха

Нов силен мач за юношеския национал Николай Златев

"Черно море" победи "Ботев" Враца с 2:1 у дома след обрат в мач от 12-ия кръг на Първа лига.

На ст. "Тича" Мирослав Маринов даде аванс на гостите в 9'. Преди почивката северозападният тим имаше и претенции за дузпа след игра с ръка на Петър Босанич, но те бяха отхвърлени.

"Моряците" възстановиха равенството в началото на втората част чрез Васил Панайотов, а победното попадение за "Черно море" реализира Матиас Курьор във втората минута от добавеното време след комбинация с юношеския национал Николай Златев.

Така "Черно море" влезе в топ 5 с актив от 22 точки - на една от лидера и действащ шампион на страната "Лудогорец". "Ботев" е 11-и с 10 точки.

В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА 1948, докато "Ботев" приема "Арда".

Съставите

"Черно море": Георги Георгиев, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Цветомир Панов, Виктор Попов, Васил Панайотов, Мазир Сула (73' - Алекс Фернандес), Мади Кета (64' - Матиас Курьор), Мимито Биаи, Закария Беншаа (88' - Матеус Клементе), Исмаил Иса (46' - Николай Златев)

"Ботев": Красимир Костов, Браян Мендоса, Диего Фераресо, Мартин Кавдански (90+1' - Мартин Атанасов), Том Рапнуи, Антонио Георгиев, Йохан Валбуена (69' - Стефан Гаврилов), Сантиаго Монтоя (82' - Меси Биатумусока), Мирослав Маринов (69' - Клери Сербер), Браян Переа, Даниел Генов (82' - Жан Пиер Да Силва)