ЦСКА пречупи "Локо" Пловдив за пета поредна победа

"Армейците" увеличиха аванса си на върха в Първа лига

lap

ЦСКА победи "Локомотив" Пловдив с 1:0 като гост в отложен мач от 7-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Лазар Туфегджич в 27' на двубоя.

С петия пореден успех играчите на Саша Илич събраха актив от 40 точки и остават на върха в класирането с 5 точки преднина пред втория "Лудогорец", но "орлите" са изиграли 2 мача по-малко в сравнение с "червените".

"Локомотив" пък допусна четвърто поражение от началото на сезона и продължава да заема четвъртата позиция в подреждането с 30 точки.

Съставите

"Локомотив" Пловдив: Динко Хоркаш, Матеус да Силва, Мартин Паскалев, Райън Бидунга, Йосип Томашевич (84-Ивайло Димитров), Пиер Зебли, Георги Каракашев (57-Джовани), Димитър Илиев, Бабакар Дион (69-Евандро), Преслав Боруков, Бирсент Карагарен

ЦСКА: Густаво Бусато, Юрген Матай, Християн Петров (71-Мено Кох), Брадли де Нойер, Иван Турицов (71-Станислав Шопов), Джеферсон Телес, Тибо Вион, Марселино, Лазар Туфегджич (43-Браян Морено), Амос Юга, Дюкенс Назон (56-Джонатан Линдсет)