Инфарктен обрат изстреля Арда към баража за Европа

Тимът от Кърджали губеше с 1:2 от Славия до 89-ата минута

Арда постигна инфарктен обрат с 3:2 срещу Славия и изскочи на седмата позиция във футболното ни първенство. Именно тя дава право на участие в баража за Лигата на конференциите срещу завършилия на четвърто място тим. Два кръга преди края на сезона това е Левски.

Домакините от Кърджали изоставаха с 1:2 до 89-ата минута. Ерол Дост откри за Славия в средата на първото полувреме, а в 55-ата минута Преслав Буруков изравни.

Четвърт час преди края влезлият като резерва Ахмед Ахмедов отново изведе "белите" напред с първото си докосване до топката. В 89-ата минута Ласана Ндиайе се възползва от груба грешка в защитата на Славия и изравни за втори път.

Във втората минута на допълнителното време Боруков беше точен при добавка на празна врата и донесе скъпоценните три точки на тима си. Арда и Славия вече са с равен брой точки - по 55. Отборът от Кърджали обаче има по-добри показатели в директните двубои.