Левски разпиля Септември в последната си контрола

"Сините" загряха за сблъсъка с Черно море във Велико Търново

Левски завърши подготовката си за пролетния дял на Първа лига с разгром! Играчите на Станимир Стоилов отнесoха Септември София с 4:1 в контрола на тренировъчната база на Герена. Точни за "сините" бяха Рикардиньо, Цунами, Уелтън и Марин Петков, докато за септемврийци се разписа юношата на Левски Мартин Петков.

Именно Петков откри резултата в 38'. В добавеното време на първата част обаче той игра с ръка, а домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Рикардиньо и не сбърка - 1:1.

Цунами поведе "сините" към обрата в 50', когато отбеляза с глава след центриране на Ивелин Попов. 9 минути по-късно и Уелтън се разписа. Точка на спора сложи Мартин Петков четвърт час преди края.

Това бе последна контрола и за двата отбора. На 11 февруари (събота) Левски приема Черно море във Велико Търново заради наказание, докато ден по-късно играчите на Светослав Петров са домакини на Арда.

Съставите

Левски: 13. Михайлов, 5. Ван дер Каап, 50. Димитров, 22. Галчев, 6. Цунами, 20. Чандъров, 8. Краев, 14. Стефанов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо

Септември: 21. Шейтанов, 22. Стойчев, 5. Георгиев, 26. Чешмеджиев, 13. Николов, 11. Чуич, 5. Атанасов, 20. Петков, 19. Митков, 14. Стоянов, 9. Йосков