"Лудогорец" загря за Шампионската лига с класика срещу "Нюрнберг"

"Орлите" завършиха с победа лагера си в Австрия

startphoto.bg

"Лудогорец" завърши с победа лагера си в Австрия. "Орлите" загряха за квалификациите в Шампионската лига с успех с 3:0 срещу втородивизионния германски "Нюрнберг". Головете за разградчани отбелязаха Спас Делев, Клод Гонсалвеш и Рик Джонатан.

"Орлите" започнаха по-активно мача и Делев направи пропуск в 5'. В 9' обаче той се разписа с хубав прехвърлящ удар с глава, след като получи центриране от капитана Антон Недялков.

В 35' Пиерос Сотириу бе изведен сам срещу вратаря и вкара топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

На почивката треньорът на "Нюрнберг" направи цели девет смени и това активизира тима му. В началото на втората част Недялков трябваше да избива топката от голлинията, а и вратарят Серджио Падт да показва класа.

В 71' резервата Матиас Тисера направи пропуск за "орлите", но малко по-късно Клод Гонсалвеш вкара втория гол. В последната минута на редовното време Рик Джонатан оформи крайното 3:0.

Съставът на "Лудогорец": Серджио Падт, Антон Недялков, Игор Пластун, Сисиньо, Шакил Пинас, Алекс Сантана, Клод Гонсалвеш, Пиерос Сотириу, Доминик Янков, Рик Джонатан, Спас Делев (Матиас Тисера)