Рекорд и първо място за ЦСКА

Столичани издържаха в Благоевград

ЦСКА се върна на върха във временното класиране на Първа лига. Футболистите на Саша Илич отказаха Пирин Благоевград с 1-0 в среща от 27-ия кръг.

На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград „армейците“ стигнаха до ценния триумф с гол на Браян Морено, който се разписа преди почивката. Това е десети пореден успех на „армейците“ като гост, с което се превръщат в първият отбор, който достига до 10 поредни победи в историята на първото ниво на българския футбол.

Срещу името на столичани личат 67 точки и вече имат с 2 повече от втория Лудогорец, който се смъкна до втората позиция. От своя страна играчите на Христо Янев са на 14-та позиция с 21 точки. На 30 април (неделя) ЦСКА ще приеме разградчани в ключов мач за титлата, докато Пирин ще гостува на Берое Стара Загора.

Гостите стигнаха до важното попадение в 42-минута. Тогава Иван Турицов влезе в противниковото наказателно поле и подаде към Браян Морено, като последният не сбърка по земя.

През второто полувреме „армейците“ имаха по-чистите положения, но не стигнаха до втори гол.