Рикардиньо вдъхнови „Левски“ към нова победа в Дубай

„Сините“ пребориха латвийци

„Левски“ спечели за втори пореден път по време на зимната си подготовка в Дубай. Съставът на Станимир Стоилов надделя над „ФК Рига“ с 2-0 в четвъртата му контрола, която се изигра на базата JA Sport & Shooting Center. Над всички за „сините“ бе Рикардиньо, който реализира и двете попадения.

Това бе втора победа за българите срещу латвийците, след като преди три дни спечелиха с 3:2. На сметката си тимът от София има два успеха и две поражения. Следващата контрола за действащия носител на Купата на България ще бъде на 28 януари (събота), когато ще премери сили с "Джохор".

“Сините“ нанесоха своя удар в 38-ата минута, когато удар на Илиян Стефанов бе изпит, но Рикардиньо се намеси и не сгреши от близка дистанция.

Столичани покачиха аванса си в 59-та минута. Тогава в герой отново се превърна Рикардиньо, след като вратарят на латвийците не успя да избие и играчът на българите се разписа. До края на мача ситуацията на терена не се промени и отборът от София ликуваше с победата.