"Аякс" не остави шанс на "Рейнджърс"

Амстердамци решиха спора още преди почивката

"Аякс" разгроми с 4:0 у дома "Рейнджърс" в първи мач от група 1 на Шампионската лига. Грандът от Амстердам не срещна никакви трудности и в 17' вече водеше в резултата след сериозно игрово предимство. Стивън Бергюс центрира от ъглов удар и Едсон Алварес с глава откри резултата.

По-силната игра на домакините продължи и Девин Ренш пропусна да се разпише във вратата на "сините", които допуснаха загуба с 0:4 срещу "Селтик" в края на миналата седмица.

В 32' Бергюс вкара за 2:0 след асистенция на Мохамед Кудус и рикошет в защитника на гостите Джеймс Сандс.

По-малко от 60 секунди по-късно резултатът стана 3:0 след красиво попадение на Кудус.

След почивката нидерландците намалиха значително оборотите и в 71' попадение на Борна Баришич от "Рейнджърс" беше отменено заради засада.

Десет минути преди края на редовното време Стивън Бергвайн се възползва от поредна груба грешка в защитата на финалиста в Лига Европа от миналия сезон и оформи крайното 4:0 в полза на "Аякс".