Арестували преди 2 г. палача на "Барселона", свързали го с проститутки

Съдията Винчич сгащен във вила в Босна със сръбски модел

Съдията на снощния мач в Шампионската лига между "Интер" и "Барселона" Славко Винчич е бил арестуван преди две години в босненския град Биелина като част от престъпна група, припомня изданието bhfudbal.ba.

Словенецът е бил в групата, която е атакувана от полицията във вила в покрайнините на Биелина, а с него е била и сръбския модел Тияна Максимович, по прякор Айфона. Полицията е задържала 16 души, сред които и елитния съдия. Някои от тях са били привлечени за разпит като свидетели.

Изданието припомня, че през 2020-а всички са арестувани и задържани след претърсване на вилата, в която са били открити наркотици и оръжия. Някои от получилите белезници на ръцете си са заподозрени в проституция или склоняване към проституция.

Самият Винчич е бил освободен почти веднага, след като е бил разпитан информативно и след това не е ясно дали е търсен отново от следствието. Атрактивната Тияна Максимович беше осъдена на една година затвор, след като призна за организиране на проституция.

"Интер" се наложи с 1:0 над "Барселона", а работата на Винчич на терена предизвика много полемики и откровената гневна реакция на старши треньора на гостите Шави Ернандес. Каталунците обмислят да изпратят жалба до УЕФА заради съдийството. “Блаугранас” смятат, че реферите са проявили двоен стандарт в отсъждането на спорните ситуации в наказателното поле на домакините през второто полувреме.

В първия случай гол на каталунците не беше признат заради игра с ръка на Ансу Фати в атака, а във втория не беше отсъдена дузпа при сходно положение, при което Дензъл Дъмфрис от "Интер" докосна топката с ръка.

При незачетеното попадение главният рефер Винчич изгледа спорното положение на повторение, а при втория не го стори, а се довери на колегите си от ВАР.