Стърлинг и пребита дузпа пратиха Челси на четвъртфинал (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) отпадна от ШЛ, продължи английския си кошмар

Челси е на четвъртфинал в Шампионската лига след магическа вечер на Стамфорд Бридж! "Сините" от Лондон победиха Борусия Дортмунд с 2:0 у дома в реванша и продължават напред, заличавайки пасива си от 0:1 след първата среща.

Гостите понесоха тежък удар още в 5', когато един от ключовите им играчи - Юлиан Брандт, напусна контузен.

Кай Хаверц удари греда за Челси в 28', а след това негов гол не беше зачетен заради засада. Рахийм Стърлинг все пак даде аванс на англичаните в 43'. Крилото направи комичен контакт с топката при първия си опит за удар, но от втория не сбърка - 1:0. Попадението е първо за Стърлинг през календарната година.

В началото на втората част Мариус Волф игра с ръка при центриране на Бен Чилуел и Челси получи дузпа. Хаверц удари греда, но играчи на съперника бяха навлезли по-рано в наказателното поле и германецът отбеляза при повторното изпълнение, като насочи топката в същия ъгъл.

До края Челси удържа и се поздрави с втора поредна победа за първи път от октомври миналата година. Успехът поразсея тъмните облаци над мениджъра Греъм Потър, чийто тим заема незавидното десето място във Висшата лига.

Борусия Дортмунд допусна първо поражение за 2023 г. и си тръгна победен от Англия за шести пореден път.