Уест Хем и Фиорентина определят победителя в ЛК

Финалът е на 7 юни в Прага

Уест Хем - Фиорентина е финалът във второто издание на Лигата на конференциите!

Английският тим се класира, след като победи с 1:0 АЗ Алкмаар като гост. В герой за "чуковете" се превърна влезлият като смяна Пабло Форналс, който отбеляза единственото попадение в четвъртата минута от добавеното време.

Така Уест Хем стигна до спора за трофея с общ резултат 3:1. Преди седмица отборът на Дейвид Мойс се наложи с 2:1 в Нидерландия.

На Уест Хем предстои трети европейски финал и първи от далечната 1976 г. насам, когато губи с 2:4 от Андерлехт в битката за Купата на носителите на национални купи (КНК).

В другия полуфинал Фиорентина срещна доста по-сериозни трудности. "Виолетовите" спечелиха с 3:1 срещу Базел в Швейцария след продължения, за да заличат пасива си от изненадващото 1:2 насред Стадио Артемио Франки преди седмица.

На Ст. Якоб Парк, Фиорентина поведе в 35' чрез Николас Гонсалес, преди Зеки Амдуни да възстанови равенството в 55'. Гонсалес обаче беше точен отново в 72', за да прати мача в допълнителни 30 минути.

Безценния гол, осигурил на Виола място във финала в Прага (Чехия) на 7 юни, реализира Антонин Барак в 10-ата минута от добавеното време към продълженията.