Бронз за България от световно по хокей на лед

"Лъвовете" победиха Турция с 8:3

Младежкият ни национален отбор по хокей на лед спечели бронзовите медали на световното първенство в трета дивизия в Истанбул.

В мача за отличията нашите биха за втори път на шампионата домакините от Турция с 8:3.

Резултатът откри Александър Станимиров в 2:26 мин. В 6:06 Александър Кожухаров направи 2:0 след пас на Богомир Диков. В 17:52 мин домакините намалиха с попадение на Еге Одабас след асистенция Йогус Каракоч. 3 секунди преди края на първата част Александър Станимиров отбеляза за 3:1, когато нашите бяха с човек повече на леда заради наказание на Зия Гючлю.

В 2:21 мин. на втората част отново при числено преимущество се разписа Никола Чалов след пас на Стефан Пиротски. 53 секунди по-късно Пиротски изработи и гола на Антъни Тодоров.

В 6:16 мин. на втората част Тимур Турут намали на 2:5. В 15:48 мин домакините вкараха и трети гол чрез Таха Ергене, когато бяхме с човек по-малко. 45 секунди по-късно обаче Антъни Тодоров отказа домакините отново след като им предстоеше наказание.

В 49-ата секунда на третата част Пиротски изработи трети гол в мача, като асистира на Васил Вълчев. 82 секунди преди края пък Александър Кожухаров фиксира 8:3 след пас на Денис Пейчев отново при числено предимство.

Калоян Стоянов отрази 29 удара на вратата ни.