Дисквалифицираха Никола Цолов, Алонсо отбеляза титлата му

Талантливият български пилот остава шампион в испанската Формула 4

Българският пилот Никола Цолов е дисквалифициран от първите два старта на пистата "Навара", където миналия уикенд се проведе предпоследният кръг от испанската Формула 4. Същото наказание е наложено и на петимата му съотборници в "Кампос Рейсинг".

В първото състезание Цолов завърши трети, а във второто - втори. А благодарение на второто си място и в третата надпревара Никола си гарантира предсрочно титлата за сезон 2022.

Санкцията е заради забранена в техническия правилник защита на радиаторите, която ги пази от камъчета, които болидите вдигат от асфалта. Това беше обявено на официалната страница на сериите, като "Кампос Рейсинг" има право да обжалва решението.

Талантливият българин обаче остава шампион, защото сред дисквалифицираните е и съотборникът му Хю Бартър, който спечели и трите състезания на "Навара". При новото класиране Цолов остана първи с 310 точки, Бартър има 210 точки, а трети е Тимотеуш Кухарчик от MP Motorsport (204).

Междувременно успехът на Цолов беше отбелязан подобаващо от двукратния световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо. Испанецът се грижи за кариерата на 15-годишния българин още изявите му в картинга, а наскоро го привлече в своята мениджърска агенция А14. Алонсо посвети пост в социалните мрежи на титлата.