От "Ферари" позлатяват Хамилтън?

Седемкратният световен шампион във F1 не е печелил състезание от 2021 г.

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън може да осъществи бомбастичен трансфер. От "Ферари" готвят предложение на стойност над 45 млн. евро за пилота на "Мерцедес", който не е печелил състезание от 2021 г.

Според британските медии, Скудерията поглежда към Хамилтън заради незадоволителните резултати на Шарл Льоклер.

А Хамилтън не крие недоволството си от своя болид W14, който не може да се мери с тези на "Ред Бул". Дори Фернандо Алонсо управлява по-мощен AMR23 на Астън Мартин.

Хамилтън заема четвъртото място във временното класиране на Формула 1 с актив от 56 точки. Вече на 38 години, британецът има 103 победи, 192 подиума и 103 полпозишъна в кариерата си. Той обаче продължава да мечтае за осма световна титла, с която би подобрил рекорда на великия Михаел Шумахер.

Босът на "Ферари" Джон Елкан е уверен, че през следващия сезон "Черните кончета" ще се борят за първото място. Скудерията не е имала шампион от 2007 г. насам, когато Кими Райконен окупира върха.

В Мерцедес разчитат на лоялността на Хамилтън, който спечели шест от седемте си титли с отбора и е част от него близо 10 години.

Междувременно Льоклер подсили спекулациите за евентуална размяна. "От Мерцедес не са се свързали с мен... все още.", коментира французинът.