Сестри Стоеви ще се борят за трета европейска титла

Българките са на финал за втора поредна година

Facebook

Двукратните европейски шампионки по бадминтон Габриела и Стефани Стоеви се класираха за втора поредна година за финала на двойки на шампионата на Стария континент, който се провежда в Мадрид.

Българките, които са поставени под номер 1 в схемата, победиха Амалия Магелунд и Фрежа Равн (Дания) с 21:11, 21:12 за 33 минути.

Сестри Стоеви поведоха с 12:4 в първия гейм, а във втората част след 9:7 направиха силна серия и без проблеми стигнаха до крайния успех.

Габриела и Стефани ще се борят за трета европейска титла след 2018 и 2021 година.

Снимка: Facebook

На финала в събота те ще се изправят срещу четвъртите в схемата Линда Ефлер и Изабел Лохау (Германия), които елиминираха в драматичен мач номер 2 Майкен Фруергаард и Сара Тигесен (Дания) с 20:22, 21:15, 22:20 за един час и 20 минути игра.

Преди около месец българките победиха Ефлер и Лохау на финала на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Базел.