Ватерполистите удариха домакина Словения в евроквалификациите

Важен успех за под 17-годишните национали по пътя към финалите в Турция

ЛЕН

Мъжкият национален отбор по ватерпол (U17) записа ценна и сладка победа във втория си мач от европейската квалификация в група 2 в Марибор. Момчетата, водени от Петър Йонов и Николай Николов, надделяха в драматичен двубой срещу домакина Словения с 15:13 (5-4, 2-4, 3-2, 5-3).

Успехът е много важен за самочувствието на нашия състав, защото идва след загубата в първия кръг от Франция със 7:21, докато словенците надиграха Австрия с 13:7 на старта.

"Лъвовете" спечелиха с 5:4 първата част. След това обаче словенците стигнаха до 7:7, и дори до 7:8 в края на втората четвърт.

Последваха два нови гола на домакините и изоставането на българите стана 7:10. Точно в този момент сработи и зоната на отбора ни – два пъти при числено превъзходство реализираха Веселин Ганчев и Калин Узунов, а в края на частта Самуил Иванов изравни за 10:10.

Последните 8 минути отборът ни изигра вдъхновено, мощно и майсторски. След разменени попадения за 11:11 последваха точни удари на Самуил Иванов, Калин Узунов и Александър Каменов за 14:11.

56 секунди преди края щурмът на домакините доведе до изнервящото 13:14. Тогава при контраатака Самуил Иванов остана сам пред вратата на съперника и 7 секунди до финалната сирена Веселин Ганчев, вкарвайки петия си гол в мача от наказателен удар, донесе заслужената победа за България. През целия мач страхотни изяви на вратата имаше капитанът на отбора Младен Димитров.

В друг мач от групата Германия разби Австрия с 30:6.

В събота (18 март) от 11:00 ч. наше време е мачът Австрия – България, а в неделя (19 март) от 10:30 ч. е срещата България – Германия.

За европейското първенство в Турция се класират първите два отбора в групата.