Втори медал за България от Евро 2023 по биатлон

Лора Христова с бронз в спринта

България спечели втори медал от младежкото европейско първенство по биатлон в Латвия. Този път успехът е в спринта при девойките, където Лора Христова се окичи с бронз.

Българката сбърка само веднъж при второто си посещение на рубежа и раздели трето място с французойката Анел Бонду, която завъртя две наказателни обиколки.

Валентина Димитрова сбърка три пъти и завърши на 28-о място. Лора Радковска е 75-а, а Стефани Йолова повали 6 от 10 мишени и финишира 87-а.

Австрийката Лара Вангер грабна европейската титла, а среброто с безпогрешна стрелба е за Клое Бене (Фр).

Благой Тодев остана на крачка от медал в надпреварата при младежите. Биатлонистът от Банско направи два пропуска на стрелбището и финишира четвърти. Титлата в спринта при мъжете заслужи Николо Бетемпс (Ит).