Зловеща катастрофа, драма и триумф за Сайнц-младши

Пилотът на "Ферари" спечели Гран При на Великобритания във Формула 1

Драматична победа за Карлос Сайнц-младши в Гран При на Великобритания от Формула 1! Пилотът на "Ферари" триумфира на писта "Силвърстоун" в напревара, която бе белязана от зловеща катастрофа.

Китайският пилот Гуани Джоу се сблъсъка с Джордж Ръсел в първия завой и се превъртя, след което болидът му спря в преграда, разделяща трасето от феновете. Джоу беше отведен веднага в медицински център, където не бяха установени сериозни контузии.

След близо час пауза, състезанието беше подновено и спечелено от Сайнц-младши. Втори финишира Серхио Перес с "Ред Бул", следван от Люис Хамилтън с "Мерцедес".

Първият старт се разви много добре за световния шампион Макс Верстапен ("Ред Бул") и той веднага взе преднина, изпреварвайки вчерашния изненадващ победител в квалификацията Сайнц-младши.

Вторият обаче беше много различен и Сайнц-младши този път нямаше проблеми и в началните обиколки не позволи двете атаки на Верстапен да завършат с лидерска позиция на нидерландския пилот.

Решаващият момент от състезанието и крайната победа на Сайнц-младши дойде 10 обиколки преди финала. Испанецът беше подпомогнат от закъсняла кола за сигурност и изпревари съотборника си Шарл Льоклер в последния спринт. След това той беше улеснен от Перес и Хамилтън, които се вкопчиха в жестока борба за място на подиума. Всичко това изигра лоша шега на Льоклер, останал в крайна сметка четвърти.

Лидерът в класирането Верстапен беше извън конкуренцията, след като повреди своя болид в момент, когато водеше в класирането, и завърши седми. В подреждането при пилотите води Верстапен със 175 точки, пред Перес със 129 и Льоклер със 126.

Сезонът във Формула 1 продължава с Гран При на Австрия следващата неделя (10 юли).