Бразилия разпиля Южна Корея, Неймар се завърна с гол и асистенция

"Селесао" е на четвъртфинал на мондиала

Един от фаворитите - Бразилия, се класира с лекота за четвъртфиналите на мондиала в Катар. "Селесао" разби с 4:1 Южна Корея при завръщането на Неймар, който лекуваше контузия от първия кръг на груповата фаза.

Пред около 44 000 зрители на ст. "974" в столицата Доха, отборът на Тите изнесе лекция на съперника. Винисиус Жуниор откри резултата още в 7' след подаване на Неймар, който удвои 6 минути по-късно от дузпа, отсъдена за фал срещу Ричарлисон. Нападателят на "Пари Сен Жермен" стана едва третият бразилец с голове на 3 мондиала, като се нареди до легендите Пеле и Роналдо.

В 29' Ричарлисон покачи на 3:0 с третото си попадение от началото на турнира, преди Лукас Пакета да продължи головото шоу в 36'.

След почивката "кариоките" намалиха оборотите, което позволи на корейците да стигнат до почетно попадение четвърт час преди края след страхотно изпълнение от дистанция на резервата Пайк Сюнг-Хо.

В крайна сметка Бразилия на Тите влезе в историята на световните финали. През втората част селекционерът пусна в игра и третия вратар - Уевертон, който стана 26-ия от "Селесао", записал минути в Катар. Досега няма отбор, използвал повече футболисти на мондиал.

Бразилия записа и най-изразителния си успех на световно първенство от 2014 г. насам, когато разгроми Камерун със същия резултат. Тимът от Страната на кафето вкара 4 гола в един елиминационен мач на мондиал за първи път от 1998-а.

В следващата фаза "Селесао" ще се изправи срещу действащия вицешампион Хърватия, чийто тим надви Япония в драма с дузпи.