Храбрите "самураи" обърнаха Германия на мондиала

Нова изненада в Катар

Нова изненада на световното първенство в Катар! Япония срази Германия с 2:1 след обрат в мач от първия кръг в група 5 на мондиала.

На "Халифа Стейдиъм" в Доха, Бундестимът поведе в 33' с гол на Илкай Гюндоган от дузпа, отсъдена за фал срещу Давид Раум.

"Самураите", които нямаха отправен удар до почивката, обаче излязоха преобразени през втората част и шокираха фаворита. Рицу Доан изравни в 75', а Такума Асано направи резултата 2:1 за Япония 7 минути преди края.

Двубоят ще се запомни и с протеста на германските национали. Титулярите на Ханзи Флик позираха за отборната снимка с ръка на уста, обявявайки се срещу решението на ФИФА да санкционира всеки тим, чийто капитан излезе с лента "OneLove".

Днес маншафтът прекъсна серия от 21 успеха на световни финали в двубои, в които има аванс на почивката. Загубата за Германия е вторият шок от началото на мондиала, след като вчера Саудитска Арабия победи с 2:1 Аржентина. Поражението на Бундестима връща към спомените от кошмара през 2018-а, когато Германия не прескочи груповата фаза.