Красимир Анев завърши 16-и в масовия старт на световното по биатлон

Той направи само 2 грешки в последното състезание за шампионата

Българският биатлонист Красимир Анев завърши на 16-а позиция в масовия старт на световното първенство, което се проведе в Антхолц-Антерселва, Италия.

Той завърши с 2 грешки при стрелбата и на 2:07,2 минути след шампиона Йоханес Тингнес Бьо в Норвегия.

Най-доброто си класиране на първенството в Италия Анев постигна заедно с мъжката щафета - 11-а позиция. В преследването той завърши 13-и, в спринта - 30-и, а в индивидуалната дисциплина на 20 км - 18-ти. Именно присъствието му в топ 20 на последното състезание му даде възможност да участва и в масовия старт, където беше единственият българин.

Анев е европейски шампион от 2019 г. в индивидуалната дисциплина.

По-рано през деня единствената родна представителка в масовия старт при жените - Милена Тодорова, завърши на 28-а позиция.

Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия спечели първия си индивидуален златен медал от Световното първенство по биатлон в Антхолц-Антерселва. Втори се нареди Кантен Фийон Майе от Франция, а трети - неговият сънародник Емилиен Жаклен.