Григор Димитров приключи с "Ролан Гарос" след куп грешки

Първата ни ракета отпадна от Александър Зверев

Григор Димитров приключи участието си във втория турнир от Големия шлем за годината - "Ролан Гарос". Най-добрият български тенисист отпадна в осминафиналите, след като загуби с 0:3 сета (1:6, 4:6, 3:6) от олимпийския шампион Александър Зверев (Германия).

Първата ни ракета допусна много грешки и мачът на централния корт "Филип Шатрие" в Париж продължи само 2 часа и 19 минути.

Вечерта започна кошмарно за Димитров, който бе пробит на три пъти в откриващия сет и отстъпи с 1:6. Във втората част той първи спечели подаването на съперника си, дръпна с 4:2 и имаше 4 брейкбола, но ги пропиля и отново загуби - 4:6. В заключителния сет двамата си размениха по пробив до 3:3, преди Зверев да запише три поредни гейма, слагайки точка на спора.

Григор завърши срещата с разочароващи показатели - 6 двойни грешки, 50 непредизвикани и нито един ас. За сравнение - германецът допусна 27 грешки и 7 двойни, но компенсира с 4 аса.

Победата е четвърта поредна за Зверев срещу Димитров, като серията включва три успеха на ниво "Мастърс" и вече един в Големия шлем. Двамата са се сблъсквали пет пъти, а единственият, в който Григор се наложи, беше в Базел през 2014 г.

Гришо стигна до осминафиналите на "Ролан Гарос" за втори път след 2020-а. Така 32-годишният хасковлия си гарантира изкачване до 25-ата позиция в световната ранглиста.

В следващия кръг Зверев ще се изправи срещу Томас Мартин Етчевери (Аржентина), който отнесе с 3:0 сета (7:6/8/, 6:0, 6:1) Йошихито Нишиока (Япония) за 2 часа и 4 минути на корта.