Контузия спря Григор Димитров в Индиън Уелс

Най-добрият ни тенисист се отказа още в първия си мач

Контузия спря Григор Димитров в турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ)! Най-добрият български тенисист се отказа в третия сет на мача си от втория кръг срещу световния №75 - Джейсън Къблър (Австралия). Двубоят завърши при резултат 6:2, 6:7/5/, 0:3 след час и 51 минути на корта.

Така най-силното представяне на Димитров в надпреварата остава полуфиналът през 2021 г. През миналата година той стигна до четвъртфиналите.

Григор започна отлично срещу Къблър - с гейм на 0, последван от пробив, който затвърди. Съперникът обаче се отърси от шока и бе равностоен на Димитров до края на частта. Къблър пропусна две възможности да върне пробива в петия гейм, а същото се случи и в седмия. В крайна сметка българинът спечели подаването на Къблър и затвори сета с 6:2.

Втората част беше оспорвана. Къблър записа 3 гейма на 0, докато Димитров - 2. Спорът се реши с тайбрек. Австралиецът се наложи със 7-5 и изравни сетовете.

Димитров позволи да бъде пробит на 0 в третия сет и набързо изостана с 0:3. Веднага след това той сигнализира, че е контузен и не може да продължи.