ЦСКА представи отбора с успех над "Спортист" Своге

Феновете освиркаха Жеферсон и Амос Юга

ЦСКА победи "Спортист" Своге с 1:0 в последната си контрола преди началото на шампионата. На ст. "Българска армия" "червените" представиха състава и екипа на треньора Саша Илич, а феновете освиркаха Жеферсон и Амос Юга.

Трите нови попълнения - Брадли де Нойер, Лазар Туфегджич и Станислав Шопов започнаха като титуляри.

ЦСКА доминираше през първото полувреме, но стигна до гол чак в 41'. Калоян Кръстев стреля със задна ножица и Ивайло Василев отклони удара в страничната греда, след което топката попадна на пътя на Станислав Шопов. Силният шут на новото попълнение на "червените" също бе отразен от стража на "Спортист", който обаче не успя да улови топката при последвалото центриране в наказателното поле. От това се възползва Марк-Емилио Папазов и бе точен за 1:0.

Георги Николов пропусна първото чисто положение за "Спортист" в началото на второто полувреме, а в 55' ЦСКА вкара втори гол. Асен Дончев центрира пред вратата на гостите и Маурисио Гарсес засече топката за 2:0.

Последната контрола на ЦСКА завърши именно при този резултат. Първият мач на "червените" за новия сезон е срещу "Арда" Кърджали у дома.

Съставите

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Калоян Кръстев

Резерви: 12. Алекс Божев, 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Митко Митков, 20. Йоан Бауренски, 22. Енес Махмутович, 23. Радослав Живков, 26. Мартин Смоленски, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 29. Росен Маринов

"Спортист" Своге: 99. Василев, 3. Стойчев, 5. Пилер, 17. Ташев, 7. Ферадов, 16. Костов, 21. Бастунов, 18. Маринов, 8. Русинов, 13. Янакиев, 15. Николов