"Лудогорец" остави "Левски" без медал

Първа загуба за "сините" от март

"Лудогорец" остави "Левски" на четвърто място в Първа лига. "Орлите" спечелиха гостуването си в София с 1:0, като нанесоха първа загуба на "сините" от месец март.

Тимът от Разград записа пета поредна победа в плейофите на първенството, както и 13-и пореден мач без загуба. Единственият гол на "Герена" бе отбелязан от Сисиньо през първото полувреме.

С тази загуба "Левски" остава без медал, тъй като "Ботев" Пловдив победи "Славия" с 2:1 и по този начин измести тима на Станимир Стоилов от третото място.

"Левски" вече си беше гарантирал участието в европейските турнири през следващия сезон със спечелването на Купата на България.

"Ботев" Пловдив ще играе плейоф с "Берое" в спор за място в евротурнирите.

Мачът на стадион "Георги Аспарухов" беше посетен от над 10 хиляди зрители, но не предложи много футболни емоции. Преди срещата феновете на "Левски" получиха шанс да се снимат за спомен с Купата на България, която бе изложена пред стадиона.

В друга среща от последния кръг "Черно море" и ЦСКА завършиха 0:0. В крайното класиране "червените" са втори, а "Черно море" е на пето място.

ЦСКА бе с доста променен състав във Варна, а феновете за пореден път показаха недоволството си, издигайки транспарант с надпис: "Бездушници, срам ни е от вас".