Първата "Синя приказка" спечели шоу-мача на "Герена"

"Левски" зарадва феновете по случай 108-ия рожден ден

Легендите на "Левски" от "Синята приказка" спечелиха с 4:2 шоу-мача срещу настоящия тим на "сините". Демонстративният двубой бе част от празненствата по случай 108-ата годишнината на "Левски".

На "Герена" един срещу друг излязоха отборите на "Синя приказка 1" - футболистите, извели тима до 1/4-финал в Лига Европа през 2006-а, и "Синя приказка 2" - играчите, който спечелиха Купата на България срещу ЦСКА на 15 май.

Станимир Стоилов, който бе начело и на двете "приказки", избра съставите, но остави ръководенето на мача на Емил Велев и Цанко Цветанов.

Срещата беше в две полувремена от по 20 минути, а в 5-та минута играта бе спряна, за да се почете паметта на Георги Марков.

Сегашният отбор на "Левски" поведе на два пъти чрез Билал Бари (14) и Радослав Цонев (20+1), но легендите бързо изравниха, първо чрез Телкийски (19), а после и с гол на Станислав Ангелов (23).

По-малко от 4 минути преди края на мача съдията на срещата Георги Игнатов отсъди дузпа за легендите, която Иванков не пропусна да отбележи. В 39-ата минута Домовчийски оформи крайното 4:2.

Състави:

"Синя приказка 1": 27. Димитър Иванков, 3. Живко Миланов, 11. Елин Топузаков, 4. Игор Томашич, 20. Станислав Ангелов, 7. Даниел Боримиров, 27. Седрик Бардон, 17. Валери Домовчийски, 21. Димитър Телкийски, 10. Христо Йовов,  9. Георги Иванов

Резерви: 12. Божидар Митрев, 5. Борислав Стойчев, 8. Георги Сърмов, 13. Асен Букарев, 14. Веселин Минев, 16. Мариян Огнянов, 18. Мирослав Иванов, 19. Георги Чиликов, 24. Николай Димитров, 33. Николай Петров, 77. Милан Коприваров

Треньор: Емил Велев

"Синя приказка 2": 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундбрег, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 4. Иван Горанов, 30. Филип Кръстев, 10. Радослав Цонев, 88. Марин Петков, 7. Георги Миланов, 19. Билал Бари

Резерви: 99. Йоан Загоров, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 27. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 34. Преслав Бачев, 39. Кристиян Йовов, 71. Антоан Стоянов, 91. Драган Михайлович

Треньор: Цанко Цветанов