Холанд няма спирка и в ШЛ, вижте всички резултати

Норвежецът мина през "Копенхаген" за едно полувреме

Арлинг Холанд не спира да бележи! След като стана първият с три поредни хеттрика в английската Висша лига, тази вечер норвежкият таран вкара два гола на "Копенхаген" в Шампионската лига.

"Манчестър Сити" очаквано разгроми датския тим с 5:0 у дома в мач от третия кръг на група 7, а Холанд бе точен в 7' и 32', преди да бъде сменен на почивката.

Така Златното момче вече има 28 попадения в 22 мача в Шампионската лига - средно по 1.27 на двубой. В историята на турнира има 98 тима с по-слаби показатели.

Холанд стана третият играч на английски отбор, разписвал се във всеки един от първите три кръга от основната фаза, като преди него това направиха Маруан Шамах ("Арсенал") и Феран Торес ("Манчестър Сити").

Останалите попадения за "гражданите" тази вечер бяха дело на резервите Рияд Марез (дузпа в 55') и Хулиан Алварес (76'). Автогол за гостите си отбеляза Давит Хочолава (39').

"Сити" води в група 7 с пълен актив от 9 точки, пред "Борусия" Дортмунд с 6. Трети и четвърти с по една точка са "Севиля" и "Копенхаген".

Всички резултати и голмайстори в Шампионската лига тази вечер

Група 5
"Залцбург" – "Динамо" Загреб 1:0
1:0 Ноа Окафор (70'-дузпа)

"Челси" – "Милан" 3:0
1:0 Уесли Фофана (24'), 2:0 Пиер-Емерик Обамеянг (56'), 3:0 Рийс Джеймс (62')

Група 6
"Лайпциг" – "Селтик" 3:1
1:0 Кристофър Нкунку (27'), 1:1 Жота (47'), 2:1 Андре Силва (64'), 3:1 Андре Силва (77')

"Реал" Мадрид – "Шахтьор" Донецк 2:1
1:0 Родриго (13'), 2:0 Винисиус Жуниор (28'), 2:1 Александър Зубков (39')

Група 7
"Манчестър Сити" – "Копенхаген" 5:0
1:0 Арлинг Холанд (7'), 2:0 Арлинг Холанд (32'), 3:0 Давит Хочолава (39'-автогол), 4:0 Рияд Марез (55'-дузпа), 5:0 Хулиан Алварес (77')

"Севиля" – "Борусия" Дортмунд 1:4
0:1 Рафаел Герейро (6'), 0:2 Джуд Белингам (41'), 0:3 Карим Адейеми (43'), 1:3 Юсеф Ен-Несири (51'), 1:4 Юлиан Брандт (75')

Група 8
"Ювентус" – "Макаби" Хайфа 3:1
1:0 Адриен Рабио (35'), 2:0 Душан Влахович (50'), 2:1 Дийд Давид (75'), 3:1 Адриен Рабио (83')

"Бенфика" - ПСЖ 1:1
0:1 Лионел Меси (22'), 1:1 Данило (41'-автогол)