"Рейнджърс" и ПСВ оставиха развръзката за Айндховен

2:2 на "Айброкс" в плейофите на Шампионска лига

"Рейнджърс" и ПСВ Айндховен направиха 2:2 в Глазгоу в интригуващ първи мач от плейофите на Шампионската лига. Така шотландският гранд удължи серията си без поражение у дома в евротурнирите на 8 срещи. Същевременно двата тима оставиха развръзката за сблъсъка на нидерландска земя след седмица (24 август).

Двубоят бе любопитен първи треньорски дуел между бившите съотборници Джовани ван Бронкхорст ("Рейнджърс") и Рууд ван Нистелрой (ПСВ Айндховен), които имат 48 мача рамо до рамо за националния отбор на Нидерландия.

На "Айброкс", ПСВ поведе в 37', когато домакините не успяха да изчистят топката след корнер, изпълнен от Коди Гакпо, и Ибрахим Сангаре отбеляза.

"Рейнджърс" отвърна на удара само 3 минути по-късно чрез Антонио Чолак, който се разписа в четвърти пореден двубой.

Въпреки че гостите поставиха "Рейнджърс" под напрежение, "сините" осъществиха пълен обрат в 70'. Вратарят Валтер Бенитес допусна кошмарна грешка и Том Лоурънс вкара с шут от пряк свободен удар при дистанция от над 30 м.

Преднината на "Рейнджърс" обаче се оказа крехка - Армандо Обиспо изравни в 78', когато засече с глава центриране на Гакпо от корнер.