Пребиха атлет, той стана шампион с рекорд

Вилфред Хапио триумфира с превръзка на окото

Френският лекоатлет Вилфред Хапио е спортен герой! 23-годишният участник на 400 м с препятствия стана национален шампион с рекорд, въпреки че бе пребит около 20 минути преди състезанието. Хапио застана на старта с превръзка на лявото око, а според информации до последно кашлял кръв.

Той спечели с време от 48.57 секунди, с което си осигури място на световното първенство в Орегон (САЩ).

"Не искам говорим за този инцидент. Нека го оставим на компетентните органи. А за самото състезание - просто се пренастроихме. Чувствах се добре физически.", коментира Хапио.

Треньорът му обаче не бе толкова спокоен. "Имаше тежък инцидент по време на загрявката. Непознат нахлу на пистата и започна да го удря. Арестуваха го, но аз останах без думи. Това е възмутително. Не знам каква бе причината за тази агресия", заяви той пред медиите.

От Френската лекоатлетическа федерация и община Каен, където се проведе държавният шампионат, обявиха, че ще повдигнат обвинение срещу нападателя.

Сега целта пред Хапио е да подобри представянето си от последното световно първенство - през 2019 г., когато отпадна преди финала.