Адио, Скудето! "Наполи" изхвърча от битката за титлата

Отборът на Спалети допусна обрат от 0:2

"Наполи" се прости с мечтата за спечелването на Серия "А" след обрат при гостуването си на "Емполи". Неаполитанците поведоха с 0:2, но загубиха, допускайки три гола в последните 10 минути.

Победата за тосканци прекъсна негативната им серия от 16 мача без успех в шампионата. Последната победа на "Емполи" беше точно срещу "Наполи" през декември, тогава с 1:0 като гост.

След двете поредни грешки (2:3 от "Фиорентина" и 1:1 с "Рома"), Лучано Спалети пусна доста офанзивен състав на "Кастелани". За първи път през сезона едновременно като титуляри започнаха Дрийс Мертенс и Виктор Осимен. Точно белгиецът откри резултата в края на първото полувреме с единствения точен удар за отбора.

Събитията станаха още по-благоприятни за Спалети след гола на капитана Лоренцо Инсиние в 53-ата минута. "Емполи" изглеждаше смутен и не създаваше никакви проблеми на гостите. Те обаче си направиха харакири с действията си в последните 10 минути. Първо Рахмани не изчисти добре топката и тя се озова в краката на резервата Хендерсън, който намали на 1:2. Малко по-късно Алекс Мерет опита да финтира нападателя на домакините Пинамонти и изритвайки топката тя се озова в мрежата му.

Последният тъмен сюжет за неаполитанците в двубоя се разигра в 88-ата минута. Пинамонти получи добро подаване от фланга и реализира за 3:2. Любопитен факт е, че Пинамонти играе в "Емполи" под наем от "Интер" и помогна на своя роден клуб в битката за титлата, отказвайки един от претендентите.

С успеха "Емполи" на практика си осигури оцеляването в елита. Въпреки че "Наполи" е сигурен за участието си в Шампионската лига през следващия сезон, постът на Лучано Спалети остава несигурен. Той пое отговорността за актива от 1 точка в последните 3 мача.