"Лъвовете" взеха бронза на Евроволей (U20)

Тимът на Мартин Стоев победи Белгия с 3:1

Националният отбор на България спечели бронзовите медали на Евроволей (U20)! Тимът на Мартин Стоев победи Белгия с 3:1 гейма (25:17, 25:19, 19:25, 25:17) в малкия финал, игран в Монтесилвано (Италия).

"Лъвовете" владееха инициативата през дълги периоди от двубоя, като показаха колебания единствено в третата част. След това "трикольорите" стабилизираха играта си, за да се поздравят с успеха.

Волейнационалите започнаха със серия от 5 точки и поддържаха темпото. "Червените дяволи" стопиха разликата до 9:11, но "лъвовете" се мобилизираха, за да затворят откриващата част.

Втората беше равностойна до четвъртата точка, след което отборът ни взе аванс и не го изпусна до края.

"Лъвовете" се отпуснаха в третия гейм и съперникът намали на 1:2.

Четвъртият гейм обаче премина под диктовката на родната селекция и България се пребори за третото място.

Най-резултатен в мача стана Фере Рожер от Белгия с 23 точки, а за България над всички бе Александър Николов с 20, следван от Венислав Антов с 14 и Георги Татаров с 13.