"Вакъфбанк" разби мечтата на Вучкова за триумф в Шампионската лига

Българката влезе за кратко във втория гейм

Турският "Вакъфбанк" спечели за 5-и път титлата в женската Шампионска лига. Момичетата на треньора Джовани Гуидети взеха реванш от италианския "Имоко" Конелиано за миналогодишната загуба на финала и победиха с 3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:21) в препълнената зала "Арена Стожице" в словенската столица Любляна.

За италианския тим за кратко в игра през втория гейм се появи националката Христина Вучкова.

Снимка: CEV

Турският гранд триумфира отново след 2011, 2013, 2017 и 2018 година. "Вакъфбанк" има и 5 загубени финала и две бронзови отличия.

Италианският тим загуби трети финал, като освен златото от миналата година, има и един бронзов медал.

"Вакъфбанк" поведе с 1:0, след като се откъсна в първия гейм след 21:21. Във втората част турският тим водеше 24:19 и пропусна два геймбола, преди все пак да поведе с 2:0. Италианките реагираха и се върнаха в мача, като взеха третия гейм, завършил с успешен блок срещу Зехра Гюнеш.

Снимка: CEV

В четвъртата част обаче "Вакъфбанк" отново взе решителните точки и вдигна трофея след 25:21.

С 23 точки за победителките се отличи Габриела Брага Гимараеш, с 19 завърши Изабел Хаак. Над всички в мача беше диагоналът на "Конелиано" Паола Огечи Егону, която заби цели 39 точки.