17 години по-късно: "Бетис" спечели Купата на краля

Успех срещу "Валенсия" след дузпи

Отборът на "Бетис" е новият носител на трофея в турнира за Купата на краля. Тимът на Мануел Пелегрини победи "Валенсия" след изпълнение на дузпи на финала на "Ла Картуха" в Севиля. Редовното време завърши 1:1.

За последно "вердибланкос" спечелиха Купата на краля преди 17 години.

Сред най-щастливите бе капитанът на "Бетис" - 40-годишният Хоакин Санчес. Той се разрева, след като спечели трофея за трети път в кариерата си. За втори път триумфира с "Бетис", има и купа с "Валенсия".

В началото на мача символичният домакин доминираше и откри резултата в 11-ата минута, когато Борха Иглесиас се разписа след отличен пробив на Ектор Бейерин.

В 30-aта минута обаче Уго Дуро прехвърли стража на "Бетис" и изравни за 1:1, вкарвайки третия си гол в турнира през тази кампания.

Играчите на Пелегрини нацелиха две греди преди изтичането на редовното време.

В продълженията двата тима не се отличиха с чисти положения, а при дузпите 19-годишният Юнус Муса от "Валенсия" не се справи с напрежението, като прати топката далеч над вратата на Клаудио Браво.