Арсенал мина и през Палас в мач за историята

Лондончани крачат към първа титла от 19 години

Арсенал разгроми Кристъл Палас с 4:1 у дома в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига и крачи към първа шампионска титла от 2004 г. насам. "Артилеристите" станаха първите с 9 спечелени лондонски дербита в рамките на един сезон.

На Емиратс Стейдиъм, тимът на Микел Артета излезе мотивиран да се реваншира на феновете си за драматичното отпадане от Спортинг (Лисабон) в четвъртфиналите на Лига Европа. Палас пък преследваше първи успех от началото на календарната година - серия, която предизвика раздялата с мениджъра Патрик Виейра.

Палас започна по-активно - Уилфред Заха пропусна, а малко по-късно вратарят Аарън Рамсдейл спря Одсън Едуар.

Арсенал обаче неслучайно е на върха. "Топчиите" вдигнаха темпото и поведоха в 28' чрез Габриел Мартинели, преди Букайо Сака да покачи на 2:0 в 43'.

Гранит Джака уби интригата с попадение в 55'. Така Арсенал успокои привържениците си, че ще продължи с отличното представяне у дома, където има само едно поражение в последните 16 двубоя.

"Орлите" намалиха изоставането си в 63' с гол на Джефри Шлуп, а Сака оформи крайния резултат четвърт час преди края.

Така Арсенал води в класирането, но вече с актив от 69 точки - 8 пред действащия шампион Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Палас остава на 12-ата позиция с 27 и ще води битка за оцеляването си в елита.