И Емполи наказа Ювентус, отдалечи го от Шампионска лига (ВИДЕО)

Кошмарна вечер за „бианконерите“

Емполи разпиля гостуващия Ювентус с 4:1 в мач от 36-ия кръг на италианската Серия "А". Така "адзурите" съвсем развалиха вечерта на съперника и го отдалечиха от участие в Шампионската лига през следващия сезон.

По-рано днес от актива на Ювентус бяха отнети 10 точки заради финансови машинации и тимът на Масимилиано Алегри вече заема седмата позиция с 59 - на 5 от четвъртия Милан.

В следващия кръг торинци приемат именно "росонерите" в дербито. За Емполи, който е 14-и с 42 точки, предстои визита на борещия се за оцеляването си в елита Верона.

Тази вечер, на Стадио Карло Кастелано, Ювентус започна по-активно и Гилйелмо Викарио трябваше да отразява удар на Филип Костич, преди гол на Мануел Локатели да не бъде зачетен заради нарушение в хода на атаката.

Домакините поведоха в 18' с попадение на Франческо Капуто от дузпа, отсъдена за фал на Аркадиуш Милик срещу Николо Камбиаги. За Ювентус, който нямаше успех в 6 от последните си 7 визити, стана още по-тежко в 21', когато Себастиано Луперто покачи на 2:0.

В 48' Капуто вкара за 3:0, реализирайки петото си шампионатно попадение от началото на сезона.

"Старата госпожа" намали изоставането си в 85' чрез резервата Федерико Киеза. Друг появил се като смяна, но за "сините" - Роберто Пиколи, обаче оформи разгрома в третата минута от добавеното време.

Победата е едва трета за Емполи в сблъсъците с Ювентус и първа от 28 август 2021 г., когато тосканци спечелиха с 1:0 като гости.