Изненадваща грешка на "Реал" Мадрид в Испания

Пропусната дузпа и отменен гол на Бензема

"Реал" Мадрид изненадващо завърши 1:1 при домакинството си на "Осасуна" в среща от седмия кръг на Ла Лига.

Тимът на Карло Анчелоти загуби първи точки от началото на сезона в шампионата и прекъсна серията си от девет поредни победи във всички турнири.

Винисиус откри резултата в 42-ата минута, а пет минути след началото на второто полувреме Кике Гарсия изравни.

Давид Гарсия от "Осасуна" получи червен картон в 78-ата минута и гостите останаха с 10 души на терена, а минута по-късно Карим Бензема пропусна дузпа за домакините, която беше спасена от вратаря Серхио Ерера.

Това беше трета поредна пропусната дузпа от Бензема срещу вратаря на "Осасуна". Ерера спаси два удара от бялата точка на Бензема през април, когато "Реал" спечели с 3:1.

В 81-ата минута пък попадение на френския нападател беше отменено с VAR поради засада.

"Реал" остава на второ място в Ла Лига с 19 точки, колкото има и "Барселона" на върха, но каталунците са с по-добра голова разлика. "Осасуна" е на шеста позиция с 13 точки.