Кошмарен старт за "Ливърпул" във Висшата лига

Равенство срещу "Фулъм"

Кошмарен старт за "Ливърпул" във Висшата лига. Мърсисайдци завършиха 2:2 при гостуването си на завърналия се в елита "Фулъм".

Играчите на Юрген Клоп на два пъти бяха догонващи в резултата, а в добавеното време Джордан Хендерсън нацели гредата.

През първото полувреме "червените" бяха неузнаваеми. "Фулъм" контролираше събитията на терена и създаде няколко опасни положения пред вратата на Алисон. В 32-ата минута Александър Митрович се възползва от грешка в защитата на гостите и се извиси зад гърба на Трент-Алекзандър Арнолд, за да се разпише за 1:0.

През второто полувреме в игра за "Ливърпул" се появи новото попълнение Дарвин Нуниес и това моментално даде резултат. В рамките на няколко минути, при идентични ситуации, уругваецът първо пропусна да вкара с пета, но после се реваншира с изравнително попадение.

Последваха нови пропуски на Мохамед Салах и компания, но устремът на гостите бе потушен с дузпа в полза на "Фулъм" след нарушение на Върджил ван Дайк. Митрович не сбърка - 2:1.

Салах изравни в 80-ата. Имаше и финален щурм на мърсисайдци, но повече голове не паднаха.