Магията на Роналдо и гол от дузпа измъкнаха Ал Насър (ВИДЕО)

Португалецът се отчете с красив гол

Кристиано Роналдо и Ал Насър се върнаха на победния път в елита на Саудитска Арабия. Пред своя публика португалецът и неговите съотборници оцеляха срещу Арабия Абха в мач от 21-ия кръг.

Роналдо и компания трябваше да се потрудят доста, за да стигнат до успеха, тъй като изоставаха до 78-та минута. Впоследствие той и Андерсон Талиска се разписаха по веднъж, с което оставиха победата за домакините. За гостите точен бе Абдулфатах Адам Мохамед. Тимът от Рияд продължава да се намира на второто място в класирането с 49 точки, а Абха е 12-ти с 23 точки

Гостите нанесоха първи своя удар в 26-та минута, когато Абдулфатах Адам Мохамед получи топката в наказателното поле и с мощен шут не даде надежди на Наваф Ал-Акиди за 1:0.

Събитията на терена придобиха съвсем друг вид в 78-та минута. Тогава португалецът получи право да изпълни пряк свободен удар и не разочарова, след като с мощен шут напомни за своята магия и изравни резултата.

8 минути по-късно за домакините бе отсъдена дузпа, но тя не бе изпълнена от Роналдо, а от Андерсон Талиска. Вторият не сбърка от бялата точка за крайното 2:1